KČERTU

U nás v hostinci má své sídlo klub červenských turistů.

Vznik se datuje do roku 2005. V náplni má uspokojit milovníky přírody, turistiky a cykloturistiky

Pořádá výlety do blízkého okolí, ale i do vzdálenějších destinací


V sobotu v duchu tradice proběhla již tradiční Svatomartinská procházka z Moravičan na Červenku. Nechybělo rovněž tradiční opékání a otvírání Svatomartinského vína. Výlet měřil 13 km a zúčastnilo se 21 turistů.

Čtrnáctá etapa po toku řeky Moravy měřila 18,5 km a vedla z Kroměříže do Otrokovic. Celá trasa přesně kopírovala řeku a byla dokonalou reklamou krásného podzimu. Zúčastnilo se 8 turistů.

Ve čtvrtek 19.10.23 se vypravilo 12 turistů do Bohutína. Odtud absolvovalo 18 km do Zábřehu. Cílem dne byla nadhledna Háječek. Bohužel počasí neumožnilo očekávané výhledy, takže někdy příště.

Ve čtvrtek 05.10.23 zavedla dvacátá třetí etapa "Po česko - slovenské hranici" na Makovský průsmyk. Čili došlo k opuštění Javorníků, na řadu přicházejí Beskydy. Třináct turistů absolvovalo dvanáct kilometrů z Podťatého .

Neratov

21.09.2023

Procházka do pohraničního Neratova nabídla prohlídku neobvyklé rekonstrukce kostela. K tomu krásné scenérie Orlických hor. Tyto skutečnosti vykompenzovaly poměrně zdlouhavé cestování do dané lokality. Dvanáctikilometrové trasy se zúčastnilo 10 turistů.

Ve středu 06.09.23 navštívilo 7 turistů rozhlednu Hraniční vrch poblíž Města Albrechtic. Z Třemešné ve Slezsku do cíle ve zmíněné obci činila délka výletu 13 km.

Petříkov

23.08.2023

Větší akcí letošního roku byl třídenní pobyt v Petříkově. Celý blok přinesl zdolání Obřích skal, Šeráku, Keprníku, návštěvu Paprsku a okolí Ostružné. Zúčastnilo se 15 turistů. Počet zdolaných kilometrů nebyl stejný, maximum činilo 54.

Dvacátá druhá etapa po česko - slovenské hranici přivedla 10 turistů do nejvyšších pater Javorníků. 14 km přes Velký Javorník, rozhlednu Stratenec, hřiby, borůvky, zkrátka skvělý den.

Scneeberg

12.08.2023

V sobotu 15.08.23 se zúčastnilo 18 turistů zájezdu CK BAVI na Rakouský Schneeberg.Počasí skvělé a tak výlet ozubeným vláčkem a následných 8 km pěšky ve výškách kolem 2000 m n.m. se postaralo o nezapomenutelný zážitek.